Život bez bariér na Černé louce

Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? 

Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér. Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými, a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.

Třetí ročník výstavy Život bez bariér se koná ve dnech 10. – 12. 10. 2014 na Výstavišti Černá louka Ostrava. Najdete zde pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, možnosti trávení volného času a cestování.

Svůj stánek zde bude mít také Ottobock jako tradiční partner pro hendikepované. Budete se v něm moci podívat na čerstvé novinky, které máme v nabídce:

  • Jediný offroadový handbike na trhu se zcela integrovaným přídavným elektrickým pohonem e-mano.3
  • Nový lehoučký vozík s pevným rámem Voyager Evo v karbonovém provedení
  • Na míru svařovaný vozík z nejtvrdšího duralu Invader (viz video v úvodu článku)

#39576_11U7115_11-4c #39689-_11U7737_11-4c #39775_D2_71719_11-4c

Na výstavě také uvidíte praktické ukázky pomůcek pro seniory a handicapované, např. speciálně upravená vozidla, můžete si nechat vyšetřit sluch a chodidla pro výrobu individuální ortopedické vložky. Připraven je také bohatý doprovodný program plný přednášek na různá témata, např. Jak se žije seniorům, Bezpečnost seniorů, Bezbariérová dovolená v Česku, Poruchy příjmu potravy, Zdravá výživa, Prevence rakoviny prsu aj. Návštěvníci mohou shlédnout ukázku výcviku vodících a asistenčních psů, canisterapie a také vystoupení tanečního souboru Jiřinky z Paskova. Zároveň se všichni mohou zapojit do tvoření v kreativní dílně Kaštanového krámku. Výrobky svých dílen rovněž představí i další občanská sdružení a chráněné dílny. Na základě poptávky návštěvníků minulého ročníku rozšiřujeme nabídku i o dětská témata.

Sportovní klub vozíčkářů Ostrava návštěvníky zasvětí do tajů sportu, konkrétně stolního tenisu. Návštěvníci se mohou osobně zapojit do sportovního klání, kde vystoupí pravidelní účastníci Mistrovství světa České republiky ve stolním tenise vozíčkářů. Pro zábavu nejmenších návštěvníků nebude chybět dětské hřiště.

Výstava Život bez bariér probíhá souběžně s výstavou o bydlení Teplo domova, kde budou prezentovány novinky a trendy z oblasti stavebnictví, vytápění, vybavení interiérů a exteriérů. Dalším příjemným zpestřením je výstava Kreativ, která je určena všem, kteří rádi tvoří a mají rádi originální výrobky – bižuterii, keramiku, oblečení, doplňky apod. V rámci vstupného na výstavu Život bez bariér tak budete moci navštívit další 2 výstavy.

Vstupné

Dospělí 70,- Kč
Důchodci, studenti, děti, ZTP 50,- Kč
Hromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob) 20,- Kč
Platí VIP karta 2014

Center map
Traffic
Kolem
Transit