Zimní paralympiáda bude poprvé na ČT živě

sport.ihned.cz

ZOH v Soči, ilustrační foto.Přibližně měsíc poté, co Česká televize oznámila, že bude vysílat olympijský turnaj v hokeji, prodloužila ČT smlouvu i s Českým paralympijským výborem. Nejenže se stane generálním partnerem handicapovaných sportovců, ale některé sporty poběží na obrazovkách i živě, jako například sledge hokej.

V roce 2014 budou pod pěti kruhy bojovat o medaile v Soči nejen olympionici, ale i jejich handicapovaní kolegové. A Česká televize, která nedávno zkompletovala vysílací práva na všechny olympijské sporty, v pondělí prodloužila smlouvu i s paraolympioniky. Znamená to tedy, že například i zápasy sledge hokejistů uvidí čeští diváci živě.

Zimní paralympiáda, která začíná v Rusku na začátku března, se v živých přenosech objeví na českých televizích vůbec poprvé. „Letní hry z Londýna už jsme vysílali, teď to ale bude poprvé jejich zimní varianta,“ oznámil na tiskové konferenci komentátor ČT Jakub Bažant.

Hlavní události paralympiády v Soči bude pro české diváky zřejmě sledge hokejový turnaj, kde mají hráči se státním znakem na prsou ty největší cíle. „Chceme určitě přivézt medaili,“ prohlásil reprezentant Zdeněk Krupička, jenž se nejvíce těší na atmosféru na stadionu podobně jako minule v Kanadě.

„Ve Vancouveru jsme mysleli, že nám vyskočí srdce z těla. Byl to nezapomenutelný pocit,“ vrací se Krupička k roku 2010, kde se spoluhráči obsadil páté místo.

Příští rok už se na výkony sledge hokejistů budou moci diváci dívat živě. „Robert Záruba má sice teď plné ruce práce s hlavní olympiádou, ale jsem si jist, že i přenosy z paralympiády budou na top úrovni a chybět nebude ani elektronická tužka,“ usmál se Bažant.

Ale čeští paraolympionici budou mít kromě sledge hokejistů i jiná želízka v ohni. Jedním z nich je například i snowboardista Tomáš Váverka, jehož disciplína bude pod pěti kruhy poprvé. „Dobrým výsledkem by byla jakákoliv medaile. Ale nebyl bych správným sportovcem, kdybych neměl ty nejvyšší ambice,“ usmál se na závěr.