Zámeček v Příbrami bude bezbariérový

Příbram – Omezení či bariéry přestávají Příbramáky trápit. V brzké době totiž využijí bezbariérový přístup v příbramském zámečku Ernestinu. Město rozhodlo nejen o rekonstrukci objektu, ale také o zajištění bezbariérového přístupu.

Při samotné rekonstrukci se chce město zaměřit na opravu exteriéru i interiéru budovy.

„Chceme přestavit obřadní síň, zastřešit atrium a budovu kompletně odizolovat. A samozřejmě zajistit bezbariérové přístupy a spousta dalšího,“ vyjádřil se k rozsáhlému projektu starosta Pavel Pikrt. Budova navíc patří podle odborníků ve střední Evropě k unikátům.

„Vzhledem k tomu, že v Zámečku funguje několik institucí a my nechceme ohrozit jejich chod, rekonstrukci pravděpodobně rozdělíme do několika etap, potažmo do několika let,“ dodává Pikrt.

V současnou chvíli je zpracovaná studie rekonstrukce, město však čeká na vypsání dotačních titulů. Odbor silničního hospodářství a investic proto vypsal výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace.

Ze čtyř uchazečů předložilo nejnižší nabídku Studio Acht, a to cenu 937 tisíc korun bez DPH. Přičemž město původně počítalo s částkou jeden milion korun.

Autor: Kateřina Chourová | Zdroj: pribramsky.denik.cz