Vozík a trekové hole

Zde Vám chci představit člověka, kterého si osobně moc vážím.

Roman Herink je člověk, který překypuje aktivitou. Je vozíčkář, ale i písničkář, organizátor, má zkušenosti s podnikáním. Nyní se věnuje pomoci lidem, kteří jsou zdravotně či mentálně postižení. Píši o něm proto, že ho docela obdivuji, co vše i přes svůj hendikep dokázal.

Byl například u založení české sledge hokejové asociace, která si vymohla možnost zařadit sledge hokej do zimní paralympiády jako první skupinový sport hendikepovaných. Roman zorganizoval mistrovství světa ve sledge hokeji v Ostravě na velmi profesionální úrovni. Pořádá i mezinárodní sportovní kempy pro lidi s hendikepem.

Abyste mohli ochutnat něco z jeho produkce, mám pro vás od něj krátké video, jak se také dá jezdit na vozíku. On sám o tomto způsobu jízdy uvádí:

„Pohybování na ledě vsedě a pobíhání čiperných bábinek turistek s trekingovými holemi se v mé hlavě srazilo. Srážka vyvolala mnoho otazníků, někdy i vykřičníků. Desítky nic netušících pacientů sanatorií Klimkovice v ono památné léto roku 2008 netušily, že jsou u zrodu ROLLIWALKERS, nového to pohybu na mechanickém vozíku pro invalidy. Jeden z prvních silničních testů měl pro mne naprosto šokující výsledek. Na postarším neupravovaném Tangu jsem jako ROLLIWALKER dosáhl okamžité rychlosti 23 km/h. K dalšímu zvýšení rychlosti nedošlo, neboť se mi přední malá kolečka natolik rozvibrovala, že jsem nechtěl riskovat další z mých oblíbených „držkopádů“.“

Jestli si taky chcete vyzkoušet tento způsob jízdy, musíte si seřídit přední kolečka, aby jejich osa byla kolmá na rovinu, ale pak poznáte novou dimenzi jízdy. Dejte si ještě pozor na povrch, po kterém pojedete.

 
  • Ivan Zwach

    Je to BOREC v tom nejlepším slova smyslu 🙂