Sledge hokejistům po prohře s Kanadou semifinále uniklo

Zdroj: www.ceskatelevize.cz/sport

Do zápasu vstupovali s tím, že pokud chtějí postoupit do semifinále paralympijského turnaje v Soči, musí proti silné Kanadě vyhrát. Čeští sledge hokejisté však na velké překvapení nedosáhli. I přes velice dobrý výkon s favoritem prohráli těsně 0:1 a budou hrát o 5. až 8. místo.

Sledge hokej Česko - Kanada.

Češi mohli po předchozích bodových ztrátách s Norskem a Švédskem postoupit do semifinále pouze v případě, že by dosud suverénní Kanadu porazili v normální hrací době. Bezbrankový stav držel tým v čele s gólmanem Vápenkou do poloviny utkání, kdy se ve 23. minutě střelou do horního rohu české branky prosadil Westlake.

V dalším průběhu se už „javorové listy“ neprosadily, na kýžený obrat však nedosáhli ani čeští sledge hokejisté a sen o bojích o medaile pro ně skončil. „Zahráli jsme parádní zápas, nemusíme se za něj stydět. Škoda, že nám utekl postup mezi nejlepší čtyři,“ řekl brankář národního mužstva Michal Vápenka.

Prvním soupeřem Čechů ve skupině o umístění bude ve středu Korea. V semifinále se Kanada utká s USA, druhou dvojici tvoří Rusko a přemožitelé Čechů z Norska. „Teď bude těžké pro spoustu kluků najít motivaci, protože jsme chtěli jít výš, chtěli jsme se rvát o placky. Bohužel jsme si to pohnojili v prvních dvou zápasech,“ uvedl Vápenka.

Kanada – ČR 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Westlake.