Sledge hokejisté si poradili se Švédskem a drží postupové naděje

Čeští sledge hokejisté vydřeli na paralympijských hrách v Soči první vítězství. Po sobotní prohře s Norskem po samostatných nájezdech došlo i tentokrát utkání do rozstřelu, v němž Češi porazili Švédsko 2:1 a udrželi šanci na postup do semifinále.

Sledge hokej: Česko - Švédsko | Zdroj: ČT Sport.

Češi hráli se Švédy v Šajba areně bez branek až do 37. minuty, kdy otevřel skóre David Palát. O čtyři minuty později však gólmana Michala Vápenku překonal Marcus Holm. Samostatné nájezdy rozhodla třetí série. Zdeněk Krupička byl úspěšný, zatímco všichni tři Švédové na Vápenkovi ztroskotali.

V úterý český tým zakončí základní skupinu A duelem s favorizovanou Kanadou, do semifinále projdou dva týmy. Zbývající budou hrát o konečné páté až osmé místo.

ČR – Švédsko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 37. Palát, rozh. nájezd Krupička – 41. Holm.

Jako fyzioterapeut našeho týmu je v Soči Radim Šojdr, zaměstnanec-konzultant Ottobock ČR: