Rock for people i pro vozíčkáře

Záběr z loňského ročníku Rock for people.Letošní ročník festivalu Rock For People, který právě startuje v Hradci Králové, bude vstřícnější k návštěvníkům, co k pohybu potřebují vozík. Díky projektu pivovaru Staropramen bude areál největší hudební akce v Česku vybaven například vyvýšenou platformou s nájezdovou rampou pro kvalitnější rozhled i poslech nebo přechodovými pásy, které vyrovnají terén a zpřístupní některé hůře dostupné části areálu festivalu.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Zapojit se do projektu „FESTIVALY BEZ ZÁBRAN“ a otevřít je vozíčkářům mohou všichni návštěvníci festivalu. Základní myšlenkou je sběr plastových víček a kovových zátek z nápojů. Právě z nich totiž vybavení festivalu usnadňující pohyb vozíčkářům vzniká. Víčka a zátky, které festivaloví návštěvníci přinesou, bude možné odevzdat ve sběrných místech označených logem projektu. Každý festivalový den pak tři nejaktivnější sběrači víček Staropramen a jeden nejaktivnější sběrač jakýchkoli víček, tzv. divoká karta, získá odměnu ve formě zajímavého festivalového zážitku.

Zapojit se mohou i obyvatelé Hradce Králové a okolí, kteří přímo na festival nechystají, protože víčka se budou vybírat v místě u 24hodinového zóny, kam je vstup zdarma. I oni tak pomohou rozšířit mobiliář a myšlenku bezbariérových festivalů i na další akce podporované značkou Staropramen.

Více informací je na stránkách projektu Staropramenu.

Center map
Traffic
Kolem
Transit