PODOLSK – Češi vybojovali výhru nad Švédskem 4:2

Podolsk 2014Druhým soupeřem Česka na turnaji v Podolsku byl další zástupce ze Skandinávie, tým Švédska. Že to nebude jednoduchý soupeř se naši hráči přesvědčili hned od začátku, kdy zaspali start do utkání, když Ingvardson tvrdou střelou prověřil Hulína, který v dnešním utkání nastoupil jako jednička.

Češi se však postupem česu dostávali více do hry a zpřesnili přihrávku. Výsledkem toho byla první branka zápasu, když Michal Geier našel před brankou volného Zdeňka Krupičku, který nekompromisně prostřelil gólmana. Libor Hulín se ale v brance také nenudil. Několika výbornými zákroky podržel naše mužstvo.

Ve druhé třetině si však vybral slabší chvilku, když hned na jejím začátku podcenil jednoducho střelu a Švédsko tak srovnalo na 1:1. Naši hráči bojovali, měli několik šancí. Zdeněk Krupička se objevil opět sám před brankařem, tentokrát ho ale brankař Švédska vychytal. Švédové měli také několik slibných šancí, ty ale pochytal Hulín. Až na průnik Ingvardsona, který nekompromisně zakončil z blízka do šibenice, byl Hulín bez šance. Český tým však nesložil zbraně a do konce třetiny ještě stihl vyrovnat zásluhou Jiřího Bergera, který tvrdou střelou srovnal stav na 2:2.

Ve třetí třetině se naši hráči opět tlačili do branky a stříleli na švédského gólmana jeden puk za druhým. Střelu Jirky Bergera tečoval Michal Geier a změnil směr puku tak, že skončil ve švédské brance a poslal nás do vedení 3:2. V závěru zápasu zkusili hráči Švédska hru bez brankáře. Nechali se však vyloučit a tak do prázdné branky zvýšil na 4:2 po přihrávce Krupičky Michal Geier.

Národní tým tak ve svém druhém vystoupení na turnaji v Podolsku porazil Švédsko 4:2 po třetinách 1:0,1:2,2:0. Nutno dodat, že proti prvnímu zápasu zlepšil především střelbu, když přestřílel soupeře 31:22.

Hráči jdou za odměnu na zápas KHL mezi Podolskem a Atlantem Mitišči.

Zítra nás čeká favorit turnaje Rusko. Zápas začíná v 18:00 místního času.

ČESKO – ŠVÉDSKO 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: Krupička (Geier), Berger, Geier (Berger) Geier (Krupička)

Sestava: Hulín – Berger, Kvoch, Hrbek, Motyčka, Palát, Hábl, Geier, Raul, Krupička

Vyloučení: 5:3, Využití: 1:0

Hulín: 14 zásahů

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS FOTOGRAFIE ZE ZÁPASŮ a hodnocení trenéra Jiřího Břízy.

zdroj: www.czechsledgehockey.cz