Ottobock opět exkluzivně na příští zimní paralympiádě

Zkušení odborníci z firmy Ottobock v servisním stánku při opravách pomůcek sportovců.Společnost Ottobock se opět stala exkluzivním poskytovatelem servisu pro sportovce, kteří se zúčastní příští zimní paralympiády v Soči v roce 2014. Dohodu podepsal prezident organizačního výboru Paralympiády v Soči 2014 Dmitrij Černyšenko a Oliver Jakobi z Ottobock Moskva. V rámci této smlouvy Ottobock opět vyšle tým profesionálních techniků, kteří budou poskytovat servis na protézy, ortézy a vozíky určené pro sport i pro běžný život.

Dohoda byla podepsána necelé dva týdny po skončení Paralympijských her Londýn 2012, kde bylo přítomno 80 techniků Ottobock z 18 zemí, kteří pečovali o vybavení 4 200 sportovců.

Ottobock poskytuje technické zázemí na paralympijských hrách již od roku 1988. Na jeho zkušenosti a profesionalitu se teď budou moci spolehnout organizátoři paralympiády v Soči, kde budou jeho technici k dispozici všem protetickým i ortopedickým pomůckám všech sportovcům, kteří se zúčastní soutěží na horských i pobřežních sportovištích.

Oliver Jakobi (vlevo) z Ottobock Moskva a Dmitrij Černyšenko (vpravo), prezident organizačního výboru paralympiády Soči 2014, při podpisu smlouvy v Soči.Oliver Jakobi poznamenal:
„Podpora paralympijského hnutí se již dávno stala nedílnou součástí kultury naší společnosti. Paralympiáda je inspirující tím, že dokazuje, jak i lidé s omezenou pohyblivostí mohou nejen žít aktivním životem, ale i dosáhnout úctyhodných sportovních úspěchů. Za téměř 25 let opravili specialisté z Ottobock vybavení tisíců sportovců na paralympijských hrách i dalších sportovních událostech po celém světě. Jsem přesvědčen, zkušenosti našich odborníků budou pomáhat podpoře zimních paralympijských sportovců v Soči v roce 2014 a tím i přispějí k celkovému úspěchu her.“

Prezident organizačního výboru Olympiády Soči 2014 Dmitrij Černyšenko prohlásil:
„Jsem rád, že technické zázemí paralympijských sportovců bude obstarávat proslulá společnost Ottobock. Spolehlivost a vysoká kvalita služeb této společnosti je nepochybná – úspěšně spolupracuje s Mezinárodním paralympijským výborem již více než 20 let. Organizační výbor Paralympiády Soči 2014 a společnost Ottobock spojuje společný cíl – přitáhnout co nejvíce pozornosti úspěchům paralympioniků a tématu paralympijského hnutí.“