Módní přehlídka s vozíčkářskými modely

od 14 hod. přehlídky, od 19 hod VIP přehlídka

Módní přehlídky v OC Europark Praha Štěrboholy proběhnou ve spolupráci s Českou asociací paraplegiků (CZEPA).

Na maratonu módních přehlídek se seznámíte s ukázkami z nových kolekcí značkových obchodů pro sezónu podzim/zima 2012. Do přehlídek budou zapojeni vozíčkáři jako modelové. Odpolednem budou provázet Iva Vavřínová a Tomáš Fíla.

Večerní VIP přehlídka

Večer v 19 hodin začne exkluzivní VIP přehlídka českých návrhářek – Dominiky Sedláčkové  a Martiny Nevařilové. Přehlídky doplní výrobce kalhot pro vozíčkáře Adaptia. Večerem provedou herečka  Vilma Cibulková a režisér a producent Václav Marhoul. Předvádět modely budou vozíčkáři po úraze páteře a poškození míchy, ale také Česká Miss 2012 Linda Bartošová, Česká Miss 2008 Eliška Bučková, Muž roku 2009 Martin Zach, spřízněná modelka organizace CZEPA Šárka Cojocarová.

Součástí celé akce je také výstava velkoformátových fotografií Roberta Vana s názvem „NEODHALENÍ“. Na fotografiích jsou vyobrazeni para/kvadruplegici v negližé, kteří vzkazují: „V šatech i nazí, s vozíkem či bez něj. Pořád jsme to my.“ V tento slavnostní den proběhne autogramiáda kalendáře, který si můžete zakoupit za pouhých 290 Kč.

V průběhu přehlídky bude vyhlášena charitativní tombola. Obchodní centrum Europark výtěžek z tomboly zdvojnásobí a výsledná částka bude věnována na činnost České asociace paraplegiků – CZEPA.