Na šikmé ploše 2013

Ve středu 17. dubna 2013 se žáci Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně navlékli do závodních kombinéz, aby se opět po roce mohli představit na závodní dráze. Dráha to není ledajaká, jde o rampu vinoucí se přes všechny čtyři podlaží školní budovy. Uskutečnil se 4. ročník závodů NA ŠIKMÉ PLOŠE 2013.

První kategorie závodníků zdolala výjezd do druhého podlaží na mechanických vozících. Tuto nejpočetněji obsazenou kategorii ovládl Jakub Hřebíček v rekordním čase 0:25 minut.

Následovala atraktivní podívaná v podobě štafetového závodu se skákacími míči. S nástrahami této disciplíny se nejlépe vypořádala štafeta složená z pedagogů místní školy před seskupením Centra Kociánky a dětí z Domova Veslařská.

Nejnáročnější kategorii představoval závod do čtvrtého patra na mechanických vozících. Celou vzdálenost 333 metrů s převýšením 12 metrů nejrychleji zdolal vítěz první kategorie Jakub Hřebíček.

Ve čtvrté kategorii se představili závodníci na elektrických vozících. Velmi vyrovnaný závod skončil vítězně pro Miroslava Velochu. Celý závod byl spojen s preventivním programem Policie ČR a proběhl ve spolupráci s projektem Brno a jižní Morava bez hranic.

Zdroj: tisková zpráva