Můj pobyt ve Vráži u Písku s DMO POBYTY

Ve dnech 3. až 10. listopadu 2013 jsme vyjeli s celou naší společností DMO POBYTY o.s. na týdenní lázeňský pobyt do Vráže u Písku. Tak jako na každý rekondiční pobyt nás i tentokrát doprovázela skupina kamarádů, našich dobrovolných osobních asistentů, bez jejichž trvalé 24hodinové příkladné pomoci a vzorné péče bychom nemohli absolvovat žádný pobyt ani krátkodobou aktivitu, naplánovanou tímto výše zmíněným občanským sdružením, v jehož čele již od prvopočátku zastává obětavě svoji cílevědomou funkci předsedkyně slečna Kateřina Maxová.

Lázně Hotel Vráž.

Práce s námi, především vozíčkáři, je opravdu nesmírně náročná a těžká, což si plně uvědomujeme, a nejen proto si našich kamarádů vážíme a na společné chvíle s nimi se vždy velmi mnoho těšíme. Celému realizačnímu týmu našich skvělých kamarádů patří nevýslovný dík za bezmeznou trpělivost a ochotu pomoci nám při všech úkonech, které jsou vzhledem k našemu zdravotnímu znevýhodnění leckdy nepřekonatelným a nedosažitelným cílem bez trvalé a citlivé pomoci druhé osoby. Společné aktivity jsou vždy zajímavé, poutavé a poučné. Zaměřují se vždy na místo, pobyt a možnosti, v kterých se právě nacházíme.

Zahrada v okolí lázní.Lázně Hotel Vráž s krásnou zámeckou zahradou jsme navštívili již počtvrté. Každý z nás projde na samém začátku pobytu lékařskou prohlídkou a následně se začnou využívat jednotlivé předepsané procedury, jako například vířivé, perličkové i bylinkové koupele, masáže, parafín, rašelinové obklady, individuální a skupinová fyzioterapie. Novinkou pro letošní rok byla i možnost navštěvování týdenního kurzu jógy. Mimo jiné jsme po celý týden měli možnost využívat rovněž místní prostory fitness centra, sauny, či odpolední nebo večerní plavání v bazénu.

Dále jsme tu měli mimo jiné i další doplňkové možnosti činností a ve volných chvílích jsme chodívali vyrábět prostírání z dekorativních vánočních ubrousků. Skoro každý večer nám jeden s kamarádů asistentů zpříjemňoval velice krásnou hrou na banjo a rovněž svým zvučným, ale procítěným nádherným zpěvem. V úterý následovala rovněž večerní procházka po přilehlém rozsáhlém parku s plněním různých úkolů a kvízových otázek. Jeden z večerů byl věnován promítání filmu režiséra Jiřího Stracha s názvem Vrásky z lásky.

Ve středu jsme se vypravili do nedalekého Country clubu U Kapličky, kde jsme strávili příjemný večer ve společnosti hudebníků s kytarou a jejich nádhernými písničkami. Volné chvíle jsme mohli trávit procházkami v podzimně laděné přírodě zdejšího zámeckého parku a nebo také v kavárně či hrou s dětmi našich asistentů. Stále za námi také přijíždějí i kamarádi asistenti z minulých let. Přímo v lázních jsme se zúčastnili též pátečního tanečního večírku s živou kapelou a krásnými písničkami.

Kateřina Maxová.Na tomto místě bychom chtěli srdečně poděkovat celému bezvadnému kolektivu zdejších lázní v čele s panem ředitelem Veselým za to, že nám opakovaně umožňují pobyt s komplexním a vstřícným přístupem v tomto malebném místě Jihočeského kraje.

Na samý závěr nezbývá než říci naší milé kamarádce předsedkyni slečně Kateřině Maxové a celému skvostnému realizačnímu týmu DMO POBYTŮ o.s. ještě jednou díky moc za vše – jsme rádi, že vás máme.

Svatoslava Klementová

Zdroj: Helpnet.cz