Ministr Heger dává Vesně naději

Ministr zdravotnictví Heger slíbil, že dětská léčebna Vesna v Janských Lázních zůstane zachována. Proti jejímu zrušení demonstrovalo 200 lidí. Nyní bude po odvolání ředitele Koudele řídit léčebnu krizový manažer Josef Šimurda.

Zhruba 200 lidí v Janských Lázních na Trutnovsku protestovalo proti uzavření dětské léčebny Vesna.

„Vesna je zařízení specializované pro děti, je tady vytvořený dobrý rehabilitační tým a je potřeba, aby byl zachován,“ prohlásil před demonstranty Heger. Také uvedl, že Vesna má pro nejbližší období dostatek pacientů. „Novému řediteli to dá dostatek času, aby tady restrukturalizoval celý komplex, eventuálně zavřel některé provozy, které nejsou vytížené,“ řekl Heger.

Zástupci odborů, pacientů a iniciativ dnes založili krizový štáb, který by měl pomoci zachovat další existenci Vesny i dalších lázní v České republice. Na demonstraci pořadatelé přečetli prohlášení, kterým odmítli uzavření Vesny, propouštění zaměstnanců a vyzvali k okamžitému jednání. „Požadujeme okamžité vyhlášení řádného výběrového řízení na ředitele Státních léčebných lázní Janské Lázně,“ stojí v prohlášení. Organizátoři také uvedli, že pokud jejich požadavky nebudou vyslyšeny, chtějí demisi ministra Hegera.

Celý článek i s reportáží najdete na stránkách iVysílání ČT  zde.