Liga vozíčkářů zve: Přijďte si užít informace i advent

dod ligavozicLiga vozíčkářů v novém. Nové prostory i nové příležitosti a opora v řešení problémů lidem se zdravotním znevýhodněním. Přijďte se přesvědčit, že Liga vozíčkářů má co nabídnout nejen těm, kteří sedí na vozíku. V úterý 3. prosince 2013 se v nově zrekonstruované budově na Bzenecké 23 (Brno – Vinohrady) otevřou dveře lidem s tělesným postižením, s lehkým mentálním hendikepem, s jejich kombinací či s chronickým onemocněním. Kromě představení aktivit čeká na návštěvníky prezentace výrobků klientů Centra denních služeb, různé soutěže, přednášky i hudební dárek, to vše v předvánoční atmosféře.

3. prosinec je vyhlášený jako Mezinárodní den lidí se zdravotním postižením. Nejen proto Liga vozíčkářů v tento den otevírá od 13.00 do 18.00 své dveře. Pracovníci této brněnské neziskovky, která pomáhá lidem s hendikepem na cestě k samostatnosti, chtějí představit své služby, ale i nově zrekonstruované prostory. Lépe řešené a zateplené místnosti nám pomůžou v kvalitní práci a především uspoří mnoho prostředků, které by jinak doslova vyletěly starými okny v podobě tepelné energie. Úspory budeme potřebovat, protože plánujeme na rok 2014 řadu novinek a překvapení, o kterých se návštěvníci Dne otevřených dveří dozvědí. Čeká nás například viditelnější a intenzivnější propagace Bezbariérového divadla Barka ve velké kampani.

Program bude připravený i pro běžnou veřejnost. Zájemci si můžou zkusit jízdu na vozíku, přesedání z vozíku na toaletu, setkají se s hendikepovanými nebo se podívají na projekce filmů, které Liga natáčela, i na dokument o sexualitě hendikepovaných. Zájemci o služby Ligy vozíčkářů se můžou s nabídkou seznámit interaktivní formou. Kolegyně ze Sociální rehabilitace si například připravily deskovou hru, která provede člověka úskalími života s postižením a hravě mu vysvětlí, s čím mu může pomoct právě tato komplexní služba sociální rehabilitace.

Kromě toho si návštěvníci můžou vychutnat předvánoční atmosféru, hudební i voňavé dárky, odborné přednášky atd.

Program:

13.00 – zahájení

13.10 – tisková konference (seminární místnost)

13.10 – 18.00 prezentace služeb a aktivit

  • Kynologická poradna programu Asistenční psi
  • Desková hra Člověče, zapoj se! – zve Sociální rehabilitace
  • Přisedni si – osvětové aktivity pro veřejnost – organizuje program Prezentace a osvěta
  • Vánoční dílnička – přijďte si vyrobit dárek s Centrem denních služeb
  • Zaujměte zaměstnavatele – bleskové konzultace životopisu, výběrové řízení nanečisto i s legrací

14.00 – kulturní vystoupení

14.30 – slavnostní spuštění nové verze portálu VOZICKAR.COM

15.00 – přednáška o cestovatelských zážitcích na vozíku

16.00 – beseda o změnách v legislativě po roce 2014 (novela občanského zákoníku, jak to bude s průkazy ZTP atd. – zeptejte se na to, co vás zajímá)

17.00 – beseda o sexuální asistenci

18.00 – promítání filmu o modelu švycarské sexuální asistenci (diskuze)

občerstvení – bufet U Vlka a vánoční punč

zdroj: www.ligavozic.cz

Center map
Traffic
Kolem
Transit