Kladrubské hry 2015

 

kl-hry-2015Sportovní akce v Rehabilitačním ústavu Kladruby vyvrcholí i letos Kladrubskými hrami. Konají se od úterý 19. do pátku 22. května a mohou se jich zúčastnit současní i bývalí pacienti starší 15 let, bez ohledu na typ a rozsah tělesného postižení.

Na programu je basketbal, stolní fotbal, počítačové hry, orientační závod, stolní tenis, florbal, střelba ze vzduchovky, kuželky, šipky, boccia, lukostřelba, slalom na vozíku nebo třeba plavecká štafeta.

Všechny disciplíny jsou koncipovány tak, aby se mohl zapojit kdokoli. Kladrubské hry mají totiž motivovat k posílení sebedůvěry a chuti do běžného života. Zasportuje si na nich téměř 200 lidí: nejen vozíčkáři, ale i osoby s berlemi, bezruké či „vertebráci“ (lidé s bolavými á zády). V posledních letech se osvědčilo týmové pojetí her, které dokáže vtáhnout úplně všechny účastníky. Každý tedy soutěží sám za sebe, ale zároveň získává body i pro svůj tým.

Slavnostní zahájení je v úterý v 15 hodin před hlavním vchodem. Vstup zdarma, platí se úsměvem. Slavnostní zakončení v pátek v 17 hodin v parku.

Ottobock bude mít na Kladrubských hrách svůj stánek ve čtvrtek a v pátek. Čeká vás tam překvapení a samostatná soutěžní disciplína!

zdroj: vozickar.com

Center map
Traffic
Kolem
Transit