Kino bez bariér opět zve do Varů na filmový svátek

Na začátku prázdnin lázeňské oplatky a léčivé prameny ustoupí do komparzu. V Karlových Varech totiž hraje hlavní roli film. Už po čtyřicáté osmé se do západočeského města sjedou milovníci kinematografie.

S baťohem nebo v saku, všichni jsou ve Varech vítáni. Každý může přijet. Tuto filozofii potvrzuje i tradiční projekt Kino bez bariér.

Pyšní-li se něco přídomkem „bez bariér“, lze právem očekávat, že vozíčkáři nebudou mít problém. Mohu potvrdit, že ve Varech tomu tak opravdu je. Navštívíte hotel Thermal, sice dosti vysoké a nevzhledné, ale za to již plně bezbariérové dědictví komunistické architektury. Tam vyhledáte přepážku Kino bez bariér, dostanete program a už se vezete na festivalové vlně. Služeb pro vozíčkáře je dost. Nejvyužívanější jsou ale jistě volné vstupenky na projekce a také možnost bezplatné dopravy po Karlových Varech a okolí.

Kolik strávíte času v přijemném přítmí kinosálů je pouze otázka chuti. Pro hendikepované je zpřístupněno deset kin, takže dost velký výběr i pro nejvytrvalejší diváky. „Minulý rok navštívilo festival bezmála stovka vozíčkářů. Letos očekáváme podobnou účast,“ řekla zástupkyně projektu Jana Gabrielová.

Nejen z filmů ale může návštěvník poskládat svou festivalou mozaiku. Můžete navštěvovat koncerty, ochutnávat léčivé prameny nebo se jen tak nechat unášet atmosférou. Podle organizátorů Kina bez bariér čeká na návštěvníky také překvapení. To ale samozřejmě nechtějí prozradit. Festival se koná od 28.6 do 6.7.2013.

Pro ty, co právě teď dostali chuť na trochu prázdninového zážitku s příchutí filmu, jsou Karlovy Vary správnou volbou.

Zdroj: vozickar.com