Do kin přichází film o hendikepovaných – Hasta la vista!

4. října vstupuje do kin film Hasta la vista!, vítěz divácké ceny na MFF Karlovy Vary

Na cestě za láskou je nezastaví slepota, nádor, ani kolečkové křeslo!

Film Hasta la vista! režiséra Geoffreyho Enthovena, který mimo jiné okouzlil diváky v Karlových Varech natolik, že jej zvolili festivalovou jedničkou, vypráví příběh tří mladíků po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Mrzoutský Philip je paraplegik, dobračisko Jozef skoro nevidí a Lars rovnou pozvolna umírá. Nikomu z nich pak dlouhodobě nezvedá náladu panictví.

Jednoho dne se ale dozvědí o bezbariérovém nevěstinci se vstřícným personálem. Jejich rodinám se představa, že by měly samotný trojlístek pustit na cestu do Španělska, vůbec nezamlouvá (a to ani netuší, jaký má být její skutečný cíl), ovšem když si přátelé obstarají notně svéráznou řidičku a opatrovatelku Claude, nakonec přeci jen směle vyrazí vstříc ukojení. Jenže jak už tomu velí odvěké tradice road movie, jejich cesta bude vlastně důležitější než cíl.

Film, který vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel, vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči, a o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací. Film uvádí do kin Asociace českých filmových klubů 4. října!

Více informací o filmu naleznete na www.hastalavistafilm.cz

Recenzi na film z 8. 10. 2012 na IHNED.cz najdete zde.