Kde se u nás vzal Petr Forman aneb MISSE 03

Co je MISSE

Petr Forman

Zakladatelem Misse a otcem myšlenky je Petr Forman, český herec, divadelník a loutkař, společně se svým kamarádem, spoluzakladatelem kurýrní služby Messenger Davidem Voverkou.

Inspirací projektu je “poslání rychlého kurýra”. Tedy akčnost skupiny osob, které mají jasně daný úkol i čas, za který ho musí splnit. MISSE má přinést konkrétní pomoc či věc konkrétní osobě, které bude vždy věnována. To znamená, že osobnosti, které se akce zúčastní, budou znát konkrétní příběh, smysl a cíl akce. Budou vědět, k čemu je v dobrém slova smyslu využito jejich energie a popularity. Výsledek jejich snažení má být viditelný, hmatatelný a okamžitý.

Dárci si mohli prostřednictvím dispečinku objednat certifikát v hodnotě minimálně 100,– Kč, nebo si mohli k doručení certifikátu vybrat konkrétního jezdce. V takovém případě si však museli zakoupit certifikát v hodnotě minimálně 1000,– Kč.

Ottobock si objednal Petra Formana a Certifikáty v hodnotě 5000,- Kč. Petr Forman přijel do firmy ve Zruči-Senci osobně na motorce Jawa 250, jak můžete vidět na fotkách. Stalo se tak v den MISSE 03 19. září 2012.

Komu MISSE letos pomohla

MISSE 03 se jela pro Honzu Varvařovského, který se před 16 lety vážně zranil při záchraně tonoucího kamaráda, a pro 4 děti s podobným postižením a potřebami, tedy pro Petru Česnekovou, Klárku Sikorovou, Patrika Šticha a Marušku Brunátovou.

Honza Varvařovský

Honza VarvařovskýPřed šestnácti lety zachránil Honza Varvařovský z Plzně život svému kamarádovi a přitom dal v sázku svůj vlastní. Z řeky vytáhnul topícího se kamaráda. Vyčerpáním ale sám upadl zpět do vody a proud řeky ho stáhnul. Pod hladinou byl Honza deset minut. Prožil klinickou smrt. Záchranářům, kteří na místo přijeli, se ho naštěstí podařilo oživit.

Poté, co ležel dlouhé měsíce na jednotce intenzivní péče bez náznaků jakékoliv komunikace s okolím, lékaři už rodině nedávali naděje. Jeho život měl být závislý pouze na přístrojích. Podle prognóz se už nikdy neměl hýbat, myslet, jíst, natož mluvit. Jeho maminka ale věřila ve zlepšení, byla denně v nemocnici, mluvila na něj a čekala na jakoukoli nepatrnou známku toho, že Honza vnímá.

Díky neuvěřitelné podpoře rodiny a obrovské vůli žít se Honza po několika letech lékařské péče a rehabilitací vrátil alespoň částečně k normálnímu životu. Jeho těžká cesta ale není u konce. Stále nemůže chodit, má špatnou koordinaci pohybu rukou a déletrvající nedostatek kyslíku mu způsobil trvalé poškození mozku. Samostatná jízda na mechanickém vozíku, který momentálně má, je tak pro Honzu těžká. I když je mu dnes již přes třicet let, všude ho musí doprovázet někdo z rodiny. Pomohl by mu elektrický vozík, ale i přes doporučení lékařů pojišťovna žádost opakovaně odmítla.

Posláním jezdců MISSE je pomoci Honzovi jet ve svém nelehkém životě o kousek dál – na speciálním elektrickém vozíku Ottobock, který by mu pomohl k větší mobilitě, samostatnosti pohybu a zkvalitnění života.

Kolik se vybralo

Jezdci letos vybrali 292 705 Kč. Dostane se tak nejen na Honzův vozík, ale i na ostatní.

Stránky MISSE najdete zde.

 
  • To je skvělé! Honzův příběh je hodně silný a držím palce ať má brzy vše, co potřebuje.