Den bez bariér v Českém Krumlově

Jubilejní desátý ročník akce, jejímž smyslem je alespoň na jeden den zpřístupnit některé památky v Českém Krumlově handicapovaným návštěvníkům.

Organizátory jsou Kiwanis klub Český Krumlov ve spolupráci s městem Český Krumlov.
„Také letos jsme připravili pro návštěvníky několik novinek. Je to především možnost navštívit nově zrekonstruovanou Synagogu a v ní probíhající výstavu fotografií z historie regionu, která je součástí Zemské výstavy. Dále náš ´Den s handicapem´ obohatí účast rakousko-české expedice ´Jiný způsob cestování´, na jejíž organizaci se Kiwanis klub Český Krumlov podílí. Zdravotně postižení účastníci připlují do Krumlova na raftech a s nimi přijede rakouská hudební skupina ´Prima la Feichtlgut´, která vystoupí v kulturním programu,“ uvedl Miroslav Votřel, prezident Kiwanis klubu.

Letošní ročník „Dne s handicapem“ se bude opět odehrávat v areálu českokrumlovského hradu a zámku, kde kromě speciálně upravené II. prohlídkové trasy zámku, bude také možnost nahlédnout do výjimečného prostoru Zámeckého lapidária, ve kterém jsou uloženy originály soch z areálu zámku.

Pro ty, které láká dobrodružství, jsou přichystány oblíbené plavby na vorech a raftech po Vltavě nebo prohlídky grafitového dolu, kam návštěvníky odveze důlní vláček. Nebude chybět ani prohlídka města s profesionálním průvodcem. Celý den bude na I. nádvoří zámku probíhat trh chráněných dílen, s možností zakoupit si originální dárky, a tím i podpořit práci handicapovaných osob. připraven je i kulturní program.

Po celý den budou k dispozici dobrovolní asistenti, kteří handicapovaným návštěvníkům v případě potřeby zajistí osobní asistenci.

Program akce i možnost rezervovat si prohlídku naleznete zde.

Registrace účastníků probíhá prostřednictvím Rezervačního formuláře, který také naleznete na těchto webových stránkách nebo v den konání akce u informačního stánku Kiwanis klubu, který bude po celý den umístěn na I. nádvoří zámku.
V rámci akce bude zpřístupněna speciálně upravená část II. prohlídkové trasy zámku. Speciální trasa prohlídky zahrnuje: Plášťovou chodbu, obrazárnu, pokoj pro komornou a šatnu kněžny Eleonory, toaletní místnost, ložnici kněžny Eleonory, pracovnu, předpokoj, jídelnu a návrat do zahrady.

Autor: Miroslav Votřel | Zdroj: helpnet.cz