Češi zatím neporaženi na MS ve sledge hokeji!

Český útočník Jiří Berger při vítězném zápase nad Norskem.Český tým sledge hokejistů na mistrovství světa v korejském Goyangu patří společně s Kanadou a USA k trojici mužstev, která zatím nebyla poražena. Se svými dvěma vítězstvími jsou tak na nejlepší cestě ke kvalifikaci na zimní paralympiádu v Soči 2014, kam automaticky pojede pětice finalistů mistrovství světa.

Češi v divoce bojovném sobotním zápase s Norskem vyhráli 3:1, v neděli pak suverénně porazili Švédsko 1:0 a předvedli svou převahu jak po fyzické stránce, tak v rychlosti.

Český kapitán Zdeněk Šafránek se chystá tým dostat zpět na zimní paralympiádu. Ve Vancouveru v roce 2010 skončil náš tým pátý. „Naším cílem je dostat se mezi nejlepších pět tady v Goyangu a kvalifikovat se tak na Soči, a pokud dostaneme bronz nebo zlato, bude to takový bonus“, nechal se slyšet.

Zítra tak naše sledge hokejisty čeká zápas s USA. „Nejsme unaveni a máme pro tento turnaj ještě spoustu energie,“ řekl útočník Jiří Berger, který v zápase se Švédskem vstřelil jediný vítězný gól. „Loni jsme na světovém šampionátu překvapili Američany a porazili jsme je, takže jsme jim trochu snížili sebevědomí, což by pro nás letos mohla být výhoda.“

V českém týmu hraje několik sportovců, kteří používají vozíky nebo protézy Ottobock a doprovází je náš konzultant a fyzioterapeut Radim Šojdr.
Zde si můžete prohlédnou saně na sledge hokej ArcticFlash.

Přímý přenos utkání s Američany začíná v úterý 16. 4. ve 12:55 našeho času. Zápas budete moci sledovat v přímém přenosu zde.

Na záznam utkání se Švédském se můžete podívat zde:

Zdroj: http://paralympic.org/news